Leden 2014

Klady a zápory půjčky na směnku

30. ledna 2014 v 11:21
Největším kladem půjčky na směnku je to, že peníze dostanete skutečně ihned, při podpisu směnky. (bez předání peněz směnku nepodepisujte) Závazky, které z podepsané směnky vyplývají jsou jednoznačné a neexistuje cesta, kromě zaplacení, která by vás z tohoto úpisu dokázala vyvázat. U případného soudního sporu se vznik závazku neprokazuje a vše je projednáno okamžitě. Podepíšete li směnku, víte přesně kdy budete muset částku splatit a že dřív než k datu, které je na ní uvedeno, nemusíte platit nic. Proto si vyberte takový časový rámec, ve kterém budete schopni půjčku splatit. Pokud podepíšete půjčku na směnku a přitom nevíte, kde a jestli vůbec nakonec peníze seženete, vystavujete se riziku exekuce. Částka pro půjčky na směnku není nijak omezena, věe záleží na dohodě. I ten který má záznam v registru dlužníků, člověk s nízkýmí příjmy i ten, který je zrovna bez peněz, má šanci. Půjčku na směnku dostane skoro kdokoli, protože jde o velmi přísně ošetřený finanční nástroj, který je snadno vymahatelný a při jehož sepsání se obejdete bez složitých smluv či dohod. Všechno se sepíše na směnku, vypíšou se zákonné údaje a po podpisu se směnka stává cenným papírem. Důležité je jen neopomenout povinné náležitosti směnky. Forma ani vzhled zde nejsou důležité. Půjčku na směnku je možné vypsat na jakémkoliv kusu papíru, pivním tácku, nebo třeba na krabici od banánů. Pokud obsahuje zákonné ůdaje, stává se platnou. Výhodou směnky je hlavně to, že musí být vystavena se zákonem stanoveným obsahem a pokud některá z jejich důležitých údajů chybí, pak směnka není platná. Směnka se nemusí spláce měsíčně, naopak zaplatíte rovnou celou částku uvedenou na směnce a to v datu uvedeném na směnce nebo dřív. Ačkoliv jsou půjčky na směnku často démonizovány, oproti půjčkám na smlouvu mají mnho nesporných výhod, hlavně jednoduchost, přehlednost, vždy víte kdy a kolik musíte zaplatit.

Refinancování půjčky

20. ledna 2014 v 15:38
Jste nespokojeni s úroky a poplatky které za svou půjčku platíte? Co takhle využít možnosti půjčku refinancovat? Současné výzkumy ukazují, že více než 53 % Čechů a Slováků má v dnešní době více než jednu půjčku. Refinancování půjček je dnes nejvýhodnější volbou pro ty, kteří už půjčku mají ale chtějí ušetřit a úrocích a splácet méně. Refinancování půjček má několik výhod:
1. Můžete ušetřit hodně peněz: Pokud využijete správné nabídky, můžete snížit sumu, kterou musíte zaplatit vaší bance každý měsíc, až o polovinu, a to
znamená ušetřit třeba několik stovek až tisíců korun měsíčně.
2. Opravdu se to Vyplatí: přesunem půjčky získáte mnohem levnější nabídku a mnohokrát ušetříte i na jiných poplatcích jako je poplatek za založení
nebo vedení účtu a podobně.
3. Refinancování je velmi pohodlné: s výhodnější půjčkou už se nebudete muset strachovat, že máte moc velké splátky nebo moc vysoké úrokové sazby.
Refinancování půjčky vám sníží úroky a tím sníží pravidelné měsíční splátky. Celkem tak ušetříte i několik tisíc korun za rok, podle refinancované sumy a nových podmínek půjčky. Refinancování není to samé jako konsolidace. Cílem konsolidace půjček je většinou usnadnit splácení snížením splátek, ale zvýší se vám tím počet splátek a tak můžete zaplatit na úrocích a poplatcích o něco víc. Refinancování půjčky je proto vhodné na konsolidaci. Kolik můžete díky refinancování ušetřit? Pokud jste si půjčili 1000 000 Kč se splatností 4 let a s úrokovou mírou okolo 11 % můžete ušetřit okolo 75000 Kč, což se opravdu hodně vyplatí Refinancování půjček ovšem banky neposkytnou každému žadatwli. Pokud má dlužník problémy se splácením, nebo figuruje v registru dlužníků jsou jeho vyhlídky na získání refinancování v bance dost malé. Každá banka si své klienty ověřuje v registrech. Potom tedy dlužníkovi nezbyde než refinancování u nebankovní společnosti. Zde je však nutno počítat s o něco vyššími úroky. věřitele si důkladně prověřit, minimálně prostřednictvím referencí dostupných na internetu.