Refinancování půjčky

20. ledna 2014 v 15:38
Jste nespokojeni s úroky a poplatky které za svou půjčku platíte? Co takhle využít možnosti půjčku refinancovat? Současné výzkumy ukazují, že více než 53 % Čechů a Slováků má v dnešní době více než jednu půjčku. Refinancování půjček je dnes nejvýhodnější volbou pro ty, kteří už půjčku mají ale chtějí ušetřit a úrocích a splácet méně. Refinancování půjček má několik výhod:
1. Můžete ušetřit hodně peněz: Pokud využijete správné nabídky, můžete snížit sumu, kterou musíte zaplatit vaší bance každý měsíc, až o polovinu, a to
znamená ušetřit třeba několik stovek až tisíců korun měsíčně.
2. Opravdu se to Vyplatí: přesunem půjčky získáte mnohem levnější nabídku a mnohokrát ušetříte i na jiných poplatcích jako je poplatek za založení
nebo vedení účtu a podobně.
3. Refinancování je velmi pohodlné: s výhodnější půjčkou už se nebudete muset strachovat, že máte moc velké splátky nebo moc vysoké úrokové sazby.
Refinancování půjčky vám sníží úroky a tím sníží pravidelné měsíční splátky. Celkem tak ušetříte i několik tisíc korun za rok, podle refinancované sumy a nových podmínek půjčky. Refinancování není to samé jako konsolidace. Cílem konsolidace půjček je většinou usnadnit splácení snížením splátek, ale zvýší se vám tím počet splátek a tak můžete zaplatit na úrocích a poplatcích o něco víc. Refinancování půjčky je proto vhodné na konsolidaci. Kolik můžete díky refinancování ušetřit? Pokud jste si půjčili 1000 000 Kč se splatností 4 let a s úrokovou mírou okolo 11 % můžete ušetřit okolo 75000 Kč, což se opravdu hodně vyplatí Refinancování půjček ovšem banky neposkytnou každému žadatwli. Pokud má dlužník problémy se splácením, nebo figuruje v registru dlužníků jsou jeho vyhlídky na získání refinancování v bance dost malé. Každá banka si své klienty ověřuje v registrech. Potom tedy dlužníkovi nezbyde než refinancování u nebankovní společnosti. Zde je však nutno počítat s o něco vyššími úroky. věřitele si důkladně prověřit, minimálně prostřednictvím referencí dostupných na internetu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 klara klara | Web | 12. února 2014 v 9:06 | Reagovat

O refinancování jsem žádala taky, prošlo mi jen u nebankovky. Sloučili mi kontokorent a půjčku, teď platím méne o několik procent, čím jsem ušetřila nemalé peníze.

2 helcabrodska helcabrodska | Web | 27. února 2014 v 18:57 | Reagovat

A proč to nezkusit tady? http://www.financnizalozna.cz/ Jsou tam normální lidé, kteří dávají své peníze.

3 ondra ondra | Web | 29. března 2014 v 10:05 | Reagovat

bezva článek :)

4 Olga Olga | 10. června 2015 v 10:36 | Reagovat

Mám dobrou zkušenost s refinancováním hypotéky, a co vy?

http://www.refinanz.cz/o-nas

Mladý a progresivní tým, který vám poradí s financemi..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama